MISKANT CHIŃSKI ADAGIO

23,00 zł brutto

Wysyłka kurierem w 7 dni roboczych

Sadzonka w doniczce 2-3l

2 letnia

ok. 30 cm

Opis

Trawa wytwarza łukowate wygięte - przewieszające się w 3/4 wysokości - bardzo wąskie źdźbła. Są one szarozielone, tworzą regularną kulistą zwartą kępę osiągającą 60-70cm wysokości o średnicy 60cm. Dość późno rusza z wegetacją, bo dopiero w maju, ale szybki wzrost sprawia, że już w czerwcu roślina dobrze wygląda na rabacie. Jesienią kępa ładnie się przebarwia na złociste kolory.

Kwiatostany pojawiają się późnym latem (od połowy sierpnia). Początkowo są barwy czerwonej, wystają ponad zgrabną kępę liści - roślina osiąga wtedy 80-90cm wysokości. W miarę przekwitania bieleją, nic nie tracąc na uroku, przybierają puszystą formę. W tej postaci pozostają na roślinie aż do wiosny, stanowiąc atrakcję ogrodu także zimą.

Wymaga stanowiska słonecznego oraz dobrze znosi zacienione miejsca. Preferuje gleby żyzne, próchniczne, przewiewne, dostatecznie wilgotne.Znakomicie sprawdzi się w ogrodzie domowym wśród innych traw, na rabatach, idealnie sprawdza się posadzony w donicach ustawionych na balkonach lub tarasach. Jest znakomitym tłem dla niższych roślin. Warto ją sadzić przy ogrodzeniach, murach, ścianach i obiektach małej architektury. Polecany przy nasadzeniach w zieleni publicznej i w parkach, na skwerach, deptakach oraz jako okaz soliterowy. Świetnie komponuje się z szeroką grupą innych roślin.

Produkty podobne