HIBISKUS MIX PIĘKNE KWIATY

15,90 zł brutto

Wysyłka kurierem w 7 dni roboczych

Sadzonka w doniczce 1-2l

2 letnia

ok 40 cm

RÓŻOWY, BIAŁO-RÓŻOWY, FIOLETOWY

Opis

Hibiskus, inaczej ketmia, nazywany też różą chińską oraz malwą sudańską, to roślina ozdobna o właściwościach leczniczych. Osiąga do 3 metrów wysokości, ma ciemne, zielone liście i sztywne pędy. Największe wrażenie robią kwiaty hibiskusa, które wyglądają jak malwy ogrodowe, są dość duże. Mogą mieć nawet 10 centymetrów średnicy i przybierać różne barwy: białą, czerwoną, fioletową, liliową, niebieską czy pomarańczową. Zapach kwiatów hibiskusa jest słaby, a ich smak kwaśny, dlatego często jest wykorzystywany w przemyśle spożywczym. Lubi nasłonecznione stanowiska, ale osłonięte od wiatru. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, próchnicznych i przepuszczalnych.

Hibiskus w ogrodzie najlepiej sadzić w najbardziej widocznym miejscu, można też łączyć go z innymi odmianami w jednym rzędzie. W ten sposób można stworzyć wspaniałe kompozycje, szczególnie posiadając kwiaty w różnych kolorach. Ze względu na swoją ogromną dekoracyjność znakomicie sprawdza się w ogrodach przydomowych i parkach, na tle zieleni trawnikowej, przed domem z jego reprezentacyjnej strony. Polecany przy nasadzeniach w zieleni publicznej, na skwerach, deptakach oraz jako okaz soliterowy.

Hibiskus znany jest od wieków ze swoich właściwości prozdrowotnych oraz tych przydatnych w kosmetyce. Herbatka z kwiatów hibiskusa ma działanie przeciwzapalne, moczopędne i antyseptyczne. Wyciąg z hibiskusa zastosowany na skórę nawilża ją, odmładza i regeneruje, korzystnie działa też na włosy.

Kwiaty hibiskusa zawierają wiele cennych substancji, w tym kwasy organiczne (kwas cytrynowy, jabłkowy, winowy i szczawiowy), które przyspieszają procesy metaboliczne zachodzące w komórkach, korzystnie działają na stan skóry i regenerują organizm. Oprócz tego kwiaty hibiskusa to także bogate źródło witaminy C, błonnika i nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz wapnia.