LIGUSTR POSPOLITY PIĘKNE ŻYWOPŁOTY

3,99 zł brutto

Wysyłka kurierem w 7 dni roboczych

Sadzonka z gołym korzeniem

2 letnia

ok 100 cm

Biały

Opis

Ligustr dorasta do 2–3 m wysokości. Gałęzie są wiotkie, a pokrój nieregularny. Liście są błyszczące, skórzaste, krótkoogonkowe, całobrzegie, mają jajowato-lancetowaty kształt, są częściowo zimozielone (gdy zima jest łagodna, liście szczytowe pozostają zielone i nie opadają). Kwiaty rozwijają się od czerwca do końca lipca, są białe, drobne, zebrane w kwiatostany, delikatnie pachną. Dekoracyjne owoce są małe, okrągłe, błyszczące, trujące dla ludzi czarne jagody zebrane w stożkowe grona.

Roślina bardzo odporna na suszę, mróz oraz zanieczyszczenia powietrza. Wymaga gleb przepuszczalnych i lekko wilgotnych. Stanowisko słoneczne lub półcieniste.

To jedna z najpopularniejszych roślin na żywopłoty formowane -doskonale znosi przycinanie.Znakomicie nadaje do uprawy w ogrodzie przydomowym, w parkach, na skwerach, na tle zieleni trawnikowej i miejskiej, na rabacie złożonej z kolorowych drzew i krzewów, do obsadzania pasów zieleni i parkingów. Owoce są chętnie zjadane w zimie przez ptaki (są ich przysmakiem).