TAWUŁA GOLDMUND

13,90 zł brutto

Wysyłka kurierem w 7 dni roboczych

Sadzonka w doniczce 1-2l

2 letnia

ok. 20 cm

Różowy

Opis

Krzew o płasko kulistym pokroju, nieco nieregularny i z wiekiem może ogałacać się w środkowej części. Osiągają 115cm wysokości i 110cm szerokości. Pędy są nagie, silnie rozgałęzione, bruzdowane, skrętolegle porośnięte pojedynczymi, średniej wielkości lancetowatymi liśćmi, o ostrych wierzchołkach i klinowatych nasadach, zbiegających się w krótki ogonek, na brzegach podwójnie, delikatnie piłkowane. Liście rozwijają się już wczesną wiosną, młode liście są żółtobrązowe, z wiekiem stają się złocistożółte (w cieniu zieleniejące), jesienią stają się ciemniejsze i matowieją), a na zimę opadają. Kwiaty liczne, drobne, obupłciowe, pięciokrotne, pojedyncze, różowe, o średnicy do 5mm, zebrane w płaskie baldachy, wyrastające na tegorocznych pędach w czerwcu.

Najlepiej rośnie i kwitnie w miejscach nasłonecznionych, w półcieniu. Najbardziej odpowiadają jej gleby głębokie, świeże i żyzne, dobrze spulchnione, niezachwaszczone, lekko wilgotne. Wykazuje sporą odporność na suszę oraz dużą na mróz. Dodatkowo jest dość odporna na zanieczyszczenia środowiska, co powoduje, że doskonale nadaje się do nasadzeń miejskich.

Doskonale nadaje się do wykorzystana w tworzenia naturalistycznych, nieciętych żywopłotów i szpalerów a cięta corocznie jest stosowana do tworzenia niskich obwódek rabat, oraz jako roślina okrywowa, czy intensywny kolorystycznie akcent w ogrodzie. W ogrodach przydomowych sadzona na rabaty, do ogrodów skalnych, zieleni publicznej czy do sadzenia w pojemnikach.