AZALIA JAPOŃSKA KERMESIMA

35,90 zł brutto

Wysyłka kurierem w 7 dni roboczych

Sadzonka w doniczce 1-2l

2 letnia

ok 50 cm

PURPUROWE

Opis

Niski zimozielony lub półzimozielony krzew. Wzrost dość szybki i dorasta do około 80cm wysokości przy większej szerokości - tworzy szeroką półkulę. Posiada zwarty pokrój. Kwiaty drobne purpurowe kwiaty szczelnie obsypują krzewy, przykrywając całkowicie liście. Odmiana kwitnie z końcem maja i na początku czerwca. Liście ozdobne: skórzaste, błyszczące, zielone, jesienią wybarwiają się na bordowo.

Wymaga stanowiska ciepłego i zacisznego, osłoniętego od wiatruLubi widny cień czyli taki, jaki panuje pod koronami wysokich drzew (takich, które głęboko się korzenią jak sosny czy jodły). Na stanowiskach, gdzie jest mniej słońca, rośliny lepiej zimują i dłużej kwitną. Ważne, by podłoże było stale umiarkowanie wilgotne. Nie wolno doprowadzać do przesuszenia bryły korzeniowej - należy o tym pamiętać, sadząc rośliny na słońcu. Gleba powinna być przepuszczalna (próchniczna lub piaszczysto-gliniana. System korzeniowy zawsze wymaga osłony - najlepiej korą sosnową, która chroni i przed przemarzaniem, i przed wysychaniem.

Znakomicie  nadaje się do sadzenia w ogrodach przydomowych, osiedlowych oraz w parkach. Bardzo efektownie prezentuje się w grupach liczących kilka lub kilkanaście sztuk.

Produkty podobne