OGNIK SZKARŁATNY SOLEIL D'OR

19,90 zł brutto

Wysyłka kurierem w 7 dni roboczych

Sadzonka w doniczce 1-2l

2 letnia

ok. 30-50 cm

Opis

Wolno rosnący, ciernisty krzew krzewpokryty  ciemnozielonymi, błyszczącymi liśćmi. Liście te późno opadają, a w łagodniejsze zimy pozostają na krzewie przez cały rok. Roślina dorasta do 1,5m wysokości i szerokości. Zwarty pokrój ognik zawdzięcza sztywnym, prostym pędom, które porastają spore 2cm ciernie. W maju pokrywa się licznymi, mało dekoracyjnymi kwiatami, które chętnie odwiedzają pszczoły (roślina miododajna). Kwiaty po zapyleniu szybko zaczynają przemieniać się w owoce, które pod koniec sierpnia dojrzewają przybierając intensywnie żółtą barwę. Owoce przypominają owoce jarzębin i niemal zakrywają cały krzew, w smaku są cierpkie i gorzkie, a w większej ilość lekko trujące.

Wymaga stanowiska słonecznego, pócienistego, osłoniętego od silnych, mroźnych wiatrów. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, próchnicznych, przewiewnych oraz dostatecznie wilgotnych.

Znakomicie nadają się do sadzenia wzdłuż siatek i ogrodzeń tworząc zimozielony, ciernisty żywopłot, który jesienią ugina się pod masą pomarańczowych owoców. Bardzo ciekawie prezentują się prowadzone płasko przy ścianach, doskonale wkomponowując się w miejskie ogrody lub te o śródziemnomorskim charakterze. Polecany w ogrodach przydomowych i parkach, na tle zieleni trawnikowej, przed domem z jego reprezentacyjnej strony przy nasadzeniach w zieleni publicznej, na skwerach, deptakach.