BERBERYS ORANGE ROCKET

21,90 zł brutto

Wysyłka kurierem w 7 dni roboczych

Sadzonka w doniczce 1-2l

2 letnia

ok. 20-30 cm

Opis

Niewysoki krzew dorastający do 1,2-1,5 m wysokości, o dość regularnym, wyprostowanym pokroju. Gałęzie sztywne, gęsto ulistnione, w starszym wieku rozchylające się na boki, z krótkimi (0,5-2 cm długości), sztywnymi, pojedynczymi cierniami. Pędy bruzdkowane, czerwone.
Liście drobne, łopatkowate długości 2-3 cm, całobrzegie, klinowate u podstawy i tępe na wierzchołku, czerwone, u dołu pędów i w zacienionych rejonach korony prawie zielone. Jesienią przebarwiają się na pomarańczowo.
Kwiaty delikatnie żółte, średnicy 5-10 mm, zwisające pojedynczo lub zebrane po kilka w kątach liści. Kwitnie w końcu maja i na początku czerwca. Kwiaty charakterystycznie pachnące. Kwiaty miododajne.
Owoce eliptyczne, długości do 1 cm, jasnoczerwone, błyszczące, zwisają po 1-5 sztuk na krótkich szypułkach wzdłuż pędów. Dojrzewają we wrześniu i bardzo długo pozostają na krzewie.
Najlepiej rośnie na glebach lekkich i przepuszczalnych, ale dostatecznie wilgotnych, o odczynie od słabo kwaśnego po lekko zasadowy. Odporny na suszę. Wymaga stanowiska słonecznego, ale dobrze wybarwia się także w niewielkim półcieniu. Dość odporna na warunki miejskie i niewielkie zasolenie.
Znakomicie nadaje się do uprawy ogrodach przydomowych, w parkach, na skwerach, na tle zieleni trawnikowej i miejskiej, na rabacie złożonej z kolorowych drzew i krzewów, szpalerów oraz do tworzenia żywopłotów.