BORÓWKA AMERYKAŃSKA NELSON smaczny owoc

14,99 zł brutto

Wysyłka kurierem w 7 dni roboczych

Sadzonka w doniczce 2-3l

2 letnia

ok 40 cm

Opis

Borówka amerykańska Nelson tworzy dość wysokie, zagęszczające się krzewy o wzniesionym pokroju. Należy do odmian średnio późnych. Zakwita wiosną, natomiast owocowanie rozpoczyna dopiero na początku sierpnia. Owoce są jędrne i doskonałe w smaku. Jagody są stosunkowo duże, dość twarde, o wyrównanej wielkości, delikatnie spłaszczone w kolorze ciemnoniebieskim. Miąższ zwarty, słodko-winny, aromatyczny, smaczny. Owoce nie osypują się i mogą dłużej wisieć na krzaku. Nalot woskowy szarawo niebieski, dość intensywny. Grona są luźne, więc dojrzałe owoce łatwo się oddzielają.

Powinna być sadzona w odstępach 1,5 - 2,5 metra. Najlepiej owocuje w obecności innego krzewu, dlatego zalecane jest sadzenie jej w grupach. Wymaga ziemi wilgotnej i kwaśnej ph 3,8-4,5. Bardzo korzystne jest ściółkowanie materiałem organicznym: kwaśny torf, kora sosnowa, trociny z drzew iglastych.

Owoce przeznaczone do bezpośredniego spożycia oraz przydatne na przetwory, jako dodatek do deserów.  Są bogate w cukry, kwasy mineralne, sole mineralne, pektyny, witaminy. Substancje w nich zawarte, działają przeciwnowotworowo, obniżają niepożądany cholesterol, korzystnie wpływają też na wzrok. Ze względu na duże i smaczne owoce, wysoką plenność polecana do ogrodów działkowych i przydomowych,produkcji towarowej. 

Produkty podobne