stylowyogrod24.pl

Blog tematyczny poświęcony ogrodnictwu

Ogród

Jakie wybrać całoroczne kwiaty na balkon?

Jakie wybrać całoroczne kwiaty na balkon?

Jeśli ktoś chce mieć pięknie przystrojony balkon, to nie musi ograniczać się do sztucznych kwiatów. Jest wiele całorocznych roślin, które wspaniale sobie radzą nawet w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych. Oczywiście trzeba znać potrzeby poszczególnych gatunków roślin, zapewnić im optymalne warunki do wzrostu. Należy wiedzieć, jak pielęgnować kwiaty całoroczne, dzięki czemu będą zdobić balkon i taras przez długi czas.

Całoroczne kwiaty na balkon

Jeśli ktoś nie ma własnego ogródka, to pozostaje uprawa roślin na balkonie. Świetnie nadają się do tego donice i skrzynie. Jest wiele całorocznych drzew, krzewów i bylin. Niestraszne są im niekorzystne czynniki atmosferyczne. Nie trzeba wobec tego czekać na wiosnę i lato, aby mieć balkon pięknie przyozdobiony kwiatami. Rośliny zimozielone i iglaste pozostają piękne przez 12 miesięcy, nie mają one dużych wymagań. Będą świetną opcją dla osób zabieganych, bez wiedzy z zakresu ogrodnictwa. Wspaniałe na balkon są rozchodniki. Na kwiaty trzeba czekać do lata, ale cieszą one oczy przez kilka następnych miesięcy. Do wyboru jest wiele gatunków, różnią się one wybarwieniem kwiatów i liści. Na balkon rewelacyjnie sprawdzają się kwiaty zapewniające przyjemną woń.

Jakie będą odpowiednie kwiaty na zimę?

Nawet jeśli balkon jest zacieniony, to nadal do wyboru są rozmaite rośliny, które świetnie poradzą sobie w takich warunkach. Godna polecenia będzie między innymi brunera wielkolistna. Kwitnienie następuje już wiosną. Roślina przypomina w dużym stopniu dobrze znaną niezapominajkę. Na balkon rewelacyjne będą także rośliny z rodziny wrzosowatych. Warto postawić je w dobrze nasłonecznionym miejscu, aby zapewnić optymalne warunki do wzrostu. Pięknie prezentują się także hosty i żurawki. Z roślin charakteryzujących się długim okresem kwitnienia wymienić można również liliowce. Niestraszne będą im nawet susze. Są to rośliny niezwykle wytrzymałe. Świetną opcją na balkon jest także werbena. Wspaniale prezentuje się w towarzystwie lawendy.

Na jakie zdecydować się rośliny na balkon?

Na balkonie mogą rosnąć rozmaite zioła. Wspaniale sprawdzi się między innymi szałwia. Ma właściwości lecznicze, można przygotowywać z niej zdrowie napary do picia, robienia płukanek do włosów i toników do skóry. Godna polecenia jest także jeżówka purpurowa. W jej przypadku można mówić o długim kwitnieniu. Nie zagrażają jej mrozy ani susze. Surfinia również stanowi świetną opcję na balkon. Nie można zapomnieć także o bluszczu. Pięknie prezentuje się przez cały rok. Zielone liście utrzymują się nawet w środku zimy.

Udostępnij