stylowyogrod24.pl

Blog tematyczny poświęcony ogrodnictwu

Dom

Jakie będą idealne kwiaty łazienkowe?

Jakie będą idealne kwiaty łazienkowe?

W łazience również można mieć rozmaite rośliny. Staną się piękną dekoracją. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, aby wybrać właściwe gatunki roślin. W łazience panuje specyficzny mikroklimat. Istotne jest to, aby zapewnić roślinom optymalne warunki do wzrostu. Należy wobec tego zwracać uwagę na ich wymagania i preferencje. Nie wszystkie kwiaty dobrze znoszą większy poziom wilgotności.

Jakie kwiaty do łazienki wybrać?

Świetną opcją do łazienki będzie peperomia. Donice z roślinami warto postawić na stanowisku umiarkowanie oświetlonym. Nie lubią zbyt obfitego podlewania, ważniejsze jest częste spryskiwanie liści. Pamiętać należy także o kilku istotnych kwestiach dotyczących pielęgnacji kwiatów w łazience. Nie powinno się ustawiać doniczek w pobliżu środków chemicznych i kosmetyków. Rośliny nie mogą znajdować się blisko zlewu i prysznica. Trzeba sprawdzić, czy dany gatunek preferuje stanowisko nasłonecznione, czy jednak lepiej czuje się w bardziej zacienionym miejscu. Oczywiście zawsze trzeba zapewnić mniejszy lub większy dostęp do światła. Bardzo ważne jest także regularne wietrzenie pomieszczenia, w którym są kwiaty.

Godne polecenia kwiaty łazienkowe

Do łazienki świetnie sprawdza się fitonia. Wspaniale radzi sobie na stanowisku zacienionym. Nie wymaga zbyt dużej ilości światła. Wystarczy pamiętać o podlewaniu rośliny dwa razy w tygodniu. Kolejną opcją jest paprotka. Idealnie sprawdza się w roli łazienkowej ozdoby. Trzeba jednak pamiętać o regularnym pielęgnowaniu, aby nie zmarniała. Paprotki preferują rozproszone światło, wilgotne powietrze. Wspaniale sprawdzą się w łazience róże chińskie. Wyglądają bardzo efektownie. Można liczyć na mnogość kolorów do wyboru. Jeśli zapewni się dobre warunki, to róża uzyska do nawet 1,5 m wysokości. Aglaonema także świetnie nadaje się do łazienki. Nawet jeśli jest ona słabo oświetlona lub ciemna, to roślina wspaniale sobie poradzi. Uwielbia ona wilgoć.

Jakie wybrać rośliny do łazienki?

Zdarza się tak, że do łazienki nie wpada zbyt wiele światła. Nie oznacza to jednak, że nie można cieszyć się piękną roślinnością. Do wyboru są kwiaty doniczkowe cieniolubne. Wspaniałym przykładem będzie skrzydłokwiat. Wygląda bardzo efektownie, ma białe kwiaty. Można liczyć także na łatwą uprawę. Skrzydłokwiat ma niewielkie wymagania. Będzie dobrze rosnąć nawet w łazience bez okna. Pięknie prezentuje się również kroton, czyli tropikalny kwiat o dużych liściach. Kolejną propozycją jest filodendron. Charakterystyczne dla niego są duże liście sercowate. Wspaniale odnajdzie się w zacienionym miejscu. Można liczyć na bardzo szybki wzrost. Filodendron uzyskuje do nawet 3 m wysokości.

Udostępnij