KLON PALDISKI NA PNIU 180-200 CM

148,00 zł brutto

-1,00 zł

149,00 zł brutto

Wysyłka kurierem w 7 dni roboczych

Sadzonka w doniczce 3-5l

2 letnia

ok.180-200 cm

Opis

Dość silnie rosnące drzewo liściaste, o gęstej koronie dorastające ponad 10 m wysokości. Liście bardzo charakterystyczne, długości nawet do 25-30 cm, 3-5-klapowe, klapy wcięte prawie aż do nasady, wąskie, z nielicznymi, dość dużymi i ostrymi zębami. Brzeg liścia pofalowany. Ogonek długi, zaczerwieniony. Liście jesienią przebarwiają się na żółtopomarańczowo.
Kwiaty drobne, żółtozielone, z czerwonymi przykwiatkami, zebrane w baldachogrona. Kwiaty miododajne. Kwitnie w końcu kwietnia przed rozwojem liści. Owoce to skrzydlaki długości 4-5 cm i szerokości do 1,5 cm, szeroko rozwarte. Odmiana mrozoodporna.
Nie ma większych wymagań glebowych ale najlepiej rośnie na glebach żyznych, lekko wilgotnych i przewiewnych. Dobrze rośnie zarówno w miejscach nasłonecznionych, jak i zacienionych. Odporna na zanieczyszczenie powietrza, ale wrażliwa na zasolenie i suszę.

 Dzięki swoim pięknym liściom znakomicie sprawdzają się w każdym ogrodzie, w parkach, na skwerach, na tle zieleni trawnikowej i miejskiej, na rabacie złożonej z kolorowych drzew i krzewów, w szpalerach.Produkty podobne