MISKANT CHIŃSKI „ZEBRINUS”

17,90 zł brutto

-1,00 zł

18,90 zł brutto

Wysyłka kurierem w 7 dni roboczych

Sadzonka w doniczce 1-2l

2 letnia

ok. 20-30 cm

Opis

Trawa o wzniesionym pokroju, tworzą gęste kępy. Szybko się rozrasta i dorasta nawet do 2 m wysokości. 'Zebrinus' jest uznawany za najwyższy z odmian miskantów. Liście długie, szerokie i sztywne, zielone z poprzecznymi, nieregularnymi i kremowymi pasami - stąd nazwa ‘Zebrinus’. Zewnętrzne liście lekko się przewieszają, natomiast wewnętrzne są wyprostowane. Pasy na liściach pojawiają się u dorosłych okazów, często na młodych roślinach nie ma ich wcale.
Termin kwitnienia przypada na jesień (wrzesień–październik). Kwiatostany wyrastają ponad rozetę liści. Kolor kwiatów określany jest jako różowo-czerwony, czasem mienią się na beżowo czy brązowo. Kwiatostany pozostają na roślinie nawet do wiosny, stają się ozdobą rośliny wtedy, gdy liście nie są już atrakcyjne.

Wymaga stanowiska słonecznego oraz dobrze znosi zacienione miejsca.Preferuje gleby żyzne, próchniczne, przewiewne, dostatecznie wilgotne. Znakomicie sprawdzi się w ogrodzie domowym wśród innych traw, na rabatach, idealnie sprawdza się posadzony w donicach ustawionych na balkonach lub tarasach, do tworzenia żywopłotów, np.: oddzielających poszczególne partie ogrodu. Jest znakomitym tłem dla niższych roślin. Warto ją sadzić przy ogrodzeniach, murach, ścianach i obiektach małej architektury. Polecany przy nasadzeniach w zieleni publicznej i w parkach, na skwerach, deptakach oraz jako okaz soliterowy. Świetnie komponuje się z szeroką grupą innych roślin. Kwiatostany często wykorzystuje się na suche bukiety.

 

 

 

 

Produkty podobne