MISKANT CHIŃSKI „LITTLE ZEBRA”

17,90 zł brutto

-1,00 zł

18,90 zł brutto

Wysyłka kurierem w 7 dni roboczych

Sadzonka w doniczce 1-2l

2 letnia

ok. 20-30 cm

Opis

Trawa karłowa osiągająca zaledwie 60-100cm wysokości (przy podobnej szerokości). Roślina ma zwarty, kompaktowy, przewieszający się pokrój. Liście są wąskie, ciemnozielone z poprzecznymi paskami o barwie kremowobiałej. Zwisają w dół, czasem niemal do samej ziemi. Trawa kwitnie od września do października. Kwiatostany to luźne wiechy. Początkowo mają czerwonobrązową barwę i atrakcyjnie kontrastują z liśćmi. Pod koniec kwitnienia przebarwiają się na szaro-beżowo.

Wymaga stanowiska słonecznego oraz dobrze znosi zacienione miejsca. Przy większym nasłonecznieniu jest atrakcyjniej wybarwione i kwitnie obficiej. Preferuje gleby żyzne, próchniczne, przewiewne, dostatecznie wilgotne.

Znakomicie sprawdzi się w ogrodzie domowym wśród innych traw, na rabatach, do dekoracji brzegów oczek wodnych. Jest znakomitym tłem dla wyższych roślin. Warto ją sadzić przy ogrodzeniach, murach, ścianach i obiektach małej architektury. Polecany przy nasadzeniach w zieleni publicznej i w parkach, na skwerach, deptakach oraz jako okaz soliterowy. Świetnie komponuje się z szeroką grupą innych roślin i nadaje się do tworzenia szpalerów i kompozycji trawiastych. Jest chętnie uprawiany w ogrodach sensorycznych (dźwięku). Harmonijnie wpasowuje się w ogrody orientalne, ale w rzeczywistości pasuje do wielu stylów urządzania.

 

 

Produkty podobne