MISKANT CHIŃSKI „MALEPARTUS”

23,00 zł brutto

Wysyłka kurierem w 7 dni roboczych

Sadzonka w doniczce 1-2l

2 letnia

ok. 20-30 cm

Opis

Trawa ozdobna wysoka i wcześnie kwitnąca. Dorasta do 1,8 m, a w trakcie kwitnienia osiąga nawet 2,2 m. Kwiatostany o pięknej, krwisto różowej, połyskującej barwie -duże w kształcie pióropuszów, bardzo ozdobne. Zakwita już w sierpniu, bardzo cenna odmiana ze względu na czas kwitnienia, wielkość oraz barwę. Dodatkową cenną cechą tej odmiany jest spora szerokość liści, która sprawia, że nawet bez kwiatów świetnie się prezentuje. W dobrych warunkach pięknie przebarwia się jesienią na barwy miedziane i złociste.

Wymaga stanowiska słonecznego oraz dobrze znosi zacienione miejsca. Przy większym nasłonecznieniu jest atrakcyjniej wybarwione i kwitnie obficiej. Preferuje gleby żyzne, próchniczne, przewiewne, dostatecznie wilgotne.

Znakomicie sprawdzi się w ogrodzie domowym wśród innych traw, na rabatach, do sadzenia w okolicach oczka wodnego oraz do tworzenia masowych nasadzeń w dużych ogrodach naturalistycznych.  Jest znakomitym tłem dla niższych roślin. Warto ją sadzić przy ogrodzeniach, murach, ścianach i obiektach małej architektury. Polecany przy nasadzeniach w zieleni publicznej i w parkach, na skwerach, deptakach oraz jako okaz soliterowy. Świetnie komponuje się z szeroką grupą innych roślin i nadaje się do tworzenia szpalerów i kompozycji trawiastych.

 

Produkty podobne