JARZĘBINA PENDULA NA PNIU

44,00 zł brutto

-1,00 zł

45,00 zł brutto

Wysyłka kurierem w 7 dni roboczych

Sadzonka w doniczce 3-5l

2 letnia

ok. 150-170 cm

Opis

Drzewo o parasolowatym, zwisającym pokroju, nieprzycinane pędy mogą sięgać aż do ziemi, a jego korona może mieć kilka metrów średnicy. Osiąga średnio 3 metry wysokości i szerokości. Wiosną roślina pokrywa się pierzastymi, jasnozielonymi liśćmi, które z końcem maja zaczynają ciemnieć i przybierają głęboki, ciemnozielony kolor. Jesienią drzewo wybarwia się na żółto i pomarańczowo. Termin kwitnienia przypada w maju, wówczas pojawiają się białe kwiaty, zebrane w baldachogrona. Owoce bardzo dekoracyjne, czerwone.  Nie posiada większych wymagań glebowych. Najlepiej sadzić jarzębinę na glebie luźnej i przepuszczalnej z lekko kwaśnym odczytem. Wymaga stanowiska słonecznego i suchego. Jest całkowicie mrozoodporna.

Owoce utrzymują aż do stycznia, stanowiąc - wraz z płaczącym pokrojem rośliny zimową atrakcję ogrodu i spiżarnię dla ptaków.

Dzięki obfitej i zwisającej koronie znakomicie się sprawdzi w ogrodach przydomowych, na rabacie złożonej z kolorowych drzew i krzewów, miejscach reprezentacyjnych i wyeksponowanych oraz jako okaz soliterowy.

 

Produkty podobne