JAŚMINOWIEC WONNY

13,90 zł brutto

-1,00 zł

14,90 zł brutto

Wysyłka kurierem w 7 dni roboczych

Sadzonka w doniczce 1-2l

2 letnia

ok. 30 cm

Biały

Opis

Krzew wieloletni, dorastającym do ok. 3 m. wysokości. Jego wyprostowane, sztywne, drewniejące i mocne pędy, w górnej części łukowato się przewieszają i nadają roślinie bardzo atrakcyjny wygląd. Liście jaśminowców wonnych mają eliptyczny kształt i zaostrzone końce, a ich blaszka jest matowa i na brzegach lekko ząbkowana.

Wiosną krzew obsypuje się licznymi, białymi, silnie pachnącymi kwiatami, których aromat wyczuwalny jest nawet z odległości kilku metrów. Kwiaty są z reguły pojedyncze, złożone z kilku dużych płatków i dobrze widocznych, żółtych pręcików, ale u odmian mieszańcowych mogą być także pełne lub półpełne.

Preferuje gleby żyzne i próchnicze, ale poradzi sobie także na każdej typowej glebie ogrodowej. Najlepiej czuje się w półcieniu, gdyż na słońcu może więdnąć, a w cieniu słabiej kwitnąć. Jedynym jego wymaganiem jest odpowiednio wilgotne podłoże (ale nie podmokłe), gdyż jest bardzo wrażliwy na suszę i szybko więdnie. Jaśminowce wonne są wytrzymałe na niskie temperatury, dobrze znoszą cięcie i nie są szczególnie podatne na zanieczyszczenia miejskie oraz choroby i szkodniki.