KRZEWUSZKA CUDOWNA

13,90 zł brutto

-1,00 zł

14,90 zł brutto

Wysyłka kurierem w 7 dni roboczych

Sadzonka w doniczce 1-2l

2 letnia

ok. 20-30 cm

Opis

Niezwykle dekoracyjny krzew. Ma pokrój wyprostowany i potrafi osiągać 3 m wysokości. Ma lekko zwieszające się gałęzie i długie, piłkowane liście. Wytwarza przepiękne, zebrane po kilka, dzwonkowate kwiaty, którymi może być naprawdę obficie obsypana. Kwitnie od maja do czerwca – zdarza się, że jesienią powtarza kwitnienie. Owocem jest pękająca torebka zawierająca nasiona ze skrzydełkami.

Krzewuszka to krzew łatwy w uprawie o niedużych wymaganiach glebowych. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, przepuszczalnych, stosunkowo wilgotnych, o średniej zawartości składników pokarmowych. Preferuje stanowiska słoneczne (bujniej kwitnie), ale znosi także półcień. Krzewuszka dość dobrze znosi zanieczyszczenie powietrza, więc nadaje się również do ogrodów miejskich na terenach uprzemysłowionych.

Znakomicie nadaje się do uprawy ogrodach przydomowych, w parkach, na skwerach, na tle zieleni trawnikowej i miejskiej, na rabacie złożonej z kolorowych drzew i krzewów, szpalerów oraz do tworzenia nienormowanych żywopłotów.