JUDASZOWIEC KANADYJSKI PIĘKNE KWIATY

35,90 zł brutto

Wysyłka kurierem w 7 dni roboczych

Sadzonka w doniczce 1-2l

2 letnia

ok. 60-70 cm

CIEMNORÓŻOWY

Opis

Drzewo dorastające w naszym klimacie do ok. 3-5m o wyjątkowo dekoracyjnych, ciemnoróżowych kwiatach. Pojawiają się wiosną (na przełomie kwietnia i maja) na nagich pędach, gałęziach lub bezpośrednio na pniu. Widok gęstych, licznych, różowych kępek kwiatów, pokrywających gałęzie i pień drzewa judaszowca jest tak niezwykły, że nic nie może mu dorównać.

Oprócz pojawiających się wiosną na pędach, konarach i pniu różowych, miododajnych kwiatów, przypominających wyglądem kwiaty fasoli, ozdobą judaszowca kanadyjskiego jest ładny, rozłożysty, gęsty pokrój oraz dekoracyjne, duże, sercowate, zaostrzone na końcu, sezonowe liście, które wiosną są bordowe i błyszczące, latem zielone i matowe, a jesienią żółte.
Jest rośliną dość wymagającą. Wymaga  stanowiska ciepłego, osłoniętego od wiatru oraz na żyznych, przepuszczalnych, próchniczych, umiarkowanie wilgotnych glebach o obojętnym lub zasadowym odczynie pH

Ze względu na swoją niezwykłą urodę, judaszowiec najlepiej prezentuje się jako soltier na tle trawnika, ścian budynków lub litego ogrodzenia.Znakomicie sprawdza się w ogrodach przydomowych i parkach, na tle zieleni trawnikowej, przed domem z jego reprezentacyjnej strony. Polecany przy nasadzeniach w zieleni publicznej, na skwerach, deptakach.