KLON ZWYCZAJNY GLOBOSUM NA PNIU 170-180 CM

74,00 zł brutto

-1,00 zł

75,00 zł brutto

Wysyłka kurierem w 7 dni roboczych

Sadzonka w doniczce 3-5l

2 letnia

ok. 170-180 cm

ZIELONE

Opis

Drzewo o bardzo regularnej, kulistej koronie do szerokości 6 m. Liście 5-klapowe, błyszczące, zielone bardzo gęsto usytuowane na krótkich pędach promieniście rozchodzących się od korony tego niewielkiego drzewka,jesienią żółte. Gatunek odporny na warunki miejskie. W gęstej koronie chętnie gniazdują ptaki

Wymaga stanowiska słonecznego oraz dobrze znosi  lekko zacienione miejsca. Ma małe wymagania glebowe ale najlepiej rośnie na glebach żyznych, próchnicznych, przewiewnych oraz dostatecznie wilgotnych.

To bardzo ładna odmiana klona słynne ze swojej idealnie okrągłejgęstej korony i pięknych liści w głębokiej zielonej barwie. Niebywałą zaletą tego drzewka jest to, że regularny kształt korony uzyskujemy bez konieczności formowania.

Ze względu na swoją ogromną dekoracyjność znakomicie sprawdza się w ogrodach przydomowych i parkach, na tle zieleni trawnikowej, przed domem z jego reprezentacyjnej strony. Polecany przy nasadzeniach w zieleni publicznej, na skwerach, deptakach oraz jako okaz soliterowy.

Produkty podobne